Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Uczą się i pomagają innym. Uczennice dla amazonek

Facebook Twitter

Kobiecość na pierwszym miejscu. Dziś szczególnie, bo to piątek, 8 marca, czyli Dzień Kobiet. Z tej okazji swoje umiejętności postanowiły zaprezentować uczennice Szkoły Podstawowej dla Dorosłych, działającej w ramach Rybnickiego Centrum Edukacji Zawodowej na kampusie.

Młodzież, która wcześniej z różnych powodów nie ukończyła nauki w podstawówce, teraz ma szansę, by zdobyć wykształcenie i zawód równocześnie. Uczennice, które mają zostać fryzjerkami, z okazji Dnia Kobiet zadbały o wygląd rybnickich i wodzisławskich amazonek:

Mamy tutaj młodych ludzi, powyżej 15 roku życia, którzy poza nauką szlifują swoje umiejętności zawodowe. Stąd dziewczyny, które pracują w zakładach fryzjerskich, zadbają także o wygląd nas wszystkich, a szczególnie pań, które przyjechały na spotkanie. Tym bardziej że drugim atrybutem obok piersi są włosy i te dziewczyny, które w wyniku chemioterapii tracą włosy, mówią, jak bardzo to jest bolesne.

Radio90: Oprócz fryzjerek mamy jeszcze sprzedawców…

Sprzedawców, restauratorów, mechaników, murarzy, pełne spektrum zakładów rzemieślniczych, które tutaj na terenie Rybnika i okręgu się znajdują.

– mówi Gabriela Niemiec, wicedyrektorka szkoły podstawowej dla dorosłych w Rybniku. Co Emilia i Kinga polecają paniom na wiosnę?

Z uczennicami Szkoły Podstawowej dla Dorosłych w Rybniku rozmawiała Monika Sokołowska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2020