Udana rehabilitacja hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie

Wczoraj (02.02.) jastrzębianie ponownie zmierzyli się z Podhalem Nowy Targ. Przypomnijmy, że to ostatni zespół w tabeli hokejowej ekstraligi, z którym JKH GKS męczył się kilka dni temu wygrywając dopiero po dogrywce.

Tym razem, w spotkaniu rozegranym na Jastorze nie było wątpliwości, kto jest lepszy, choć po pierwszej tercji gospodarze prowadzili tylko 1:0. W kolejnych strzelili jednak siedem bramek, tracąc tylko jedną. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Richard Bordowski, który zdobył 3 gole. Teraz jastrzębian czeka teraz kilka dni przerwy. W najbliższą niedzielę (9.02.) rozegrają zaległe spotkanie hokejowej ekstraligi, na wyjeździe zmierzą się z GKS-em Katowice.

JKH GKS Jastrzębie – MMKS Podhale Nowy Targ 8:1 (1:0, 4:1, 3:0)

• 1:0 (06:41) – Maciej Urbanowicz – Mateusz Bryk
  • 2:0 (22:32) – Mateusz Bryk – Urbanowicz, Grzegorz Pasiut
  • 3:0 (26:06) – Filip Stoklasa – Mateusz Danieluk, Miroslav Zatko (5/4)
  • 3:1 (30:13) – Piotr Kmiecik – Damian Tomasik
  • 4:1 (34:20) – Richard Bordowski – Radek Prochazka, Szymon Marzec
  • 5:1 (37:04) – Richard Bordowski – Radek Prochazka, Tomasz Pastryk
  • 6:1 (45:08) – Richard Kral – Filip Stoklasa
  • 7:1 (49:54) – Richard Bordowski – Szymon Marzec, Radek Prochazka
  • 8:1 (53:12) – Mateusz Rompkowski – Damian Kapica, Maciej Urbanowicz

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (od 49:54 – Feć) – Zatko, Górny, Stoklasa, Kral, Danieluk – Rompkowski, Bryk, Kapica, Pasiut (2), Urbanowicz (2) – Labryga, Flaszar (2), Bordowski (2), Prochazka, Marzec – Pastryk, Sordon, Kulas.

MMKS Podhale Nowy Targ: Niesłuchowski – Landowski, K. Kapica, Stypuła, Dziubiński, Gryszka – Barajew (6+10), Łabuz (2), Zarotyński, Bryniczka, M. Michalski – Tomasik, Djegtariew (2), Olchawski, Wronka, P. Kmiecik – Mrugała, M. Kmiecik, D. Kapica, P. Michalski.

Kary: 8′:20′.