Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ulewy w regionie: zalane drogi, piwnice. 177 interwencji strażaków na Śląsku

Facebook Twitter

Ulewy w regionie: zalane piwnice, powalone konary. Śląscy strażacy interweniowali 177 razy.

Pożar w Jaworzynce

Ulewy w regionie: najwięcej strat na północy województwa

Zalana piwnica hotelu, drogi, powalone konary drzew – to skutki deszczowego frontu, który wczoraj przeszedł nad naszym regionem.  Na całym Śląsku strażacy interweniowali aż 177 razy. Na szczęście tym razem, w naszym regionie, deszcz, burze i wiatr nie wyrządziły większych szkód.

W Rybniku strażacy pompowali wodę z zalanej piwnicy hotelu  mieszczącego się przy ulicy Stalowej. To dzielnica Stodoły. Zalana była także ulica Główna w Bełku, oraz Korczaka w Rybniku. W poniedziałkowy poranek strażacy  pompowali jeszcze wodę z zalanej piwnicy w Czerwionce-Leszczynach, przy ulicy 3-go Maja.  Powalone drzewo blokowało też ruch na ulicy 1-go Maja, ale w Jastrzębiu-Zdroju. Usunięciem konarów zajęli się strażacy z Jastrzębia.

W deszczową niedzielę (6.08) najwięcej interwencji odnotowano w pow. częstochowskim i w Częstochowie – 18, Sosnowcu – 17, Będzinie – 16, Żywcu -13, Tychach 13.

Przede wszystkim działania strażaków polegały na wypompowaniu wody z zalanych jezdni, podtopionych posesji, oraz usuwaniu powalonych drzew

-mówi bryg Aneta Gołębiowska, rzecznik  prasowy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Katowicach.

 Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj