Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Uroczyste obchody 80-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej w Rybniku

Facebook Twitter

Szykuje się wyjątkowe muzyczne święto. Jeden z najwybitniejszych pianistów, legenda jazzu Adam Makowicz zagra wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną im. Braci Szafranków w Rybniku. W ten sposób uczczony zostanie jubileusz 80-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej w Rybniku.

To już 80 lat! Takiego jubileuszu doczekali się popularni „Szafrankowie” w Rybniku. Z tej właśnie okazji Szkoła Muzyczna zaprasza na koncert symfoniczny. Zaplanowano go na sobotę (21.09.). Wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną im. Braci Szafranków w Rybniku na fortepianie zagra jeden z najwybitniejszych wychowanków, Adam Makowicz. Z nim oraz z Romaną Kuczerą, dyrektorem szkoły oraz z Ewą Ryszką, zastępcą prezydenta Rybnika, rozmawiał Arkadiusz Żabka:

– mówi Romana Kuczera, dyrektor rybnickiej Szkoły Muzycznej. A Ewa Ryszka zastępca prezydenta Rybnika dodaje:

Oddajmy głos wybitnemu pianiście, legendzie polskiego jazzu Adamowi Makowiczowi. W młodości zafascynował go jazz, wtedy dla wielu to nie była muzyka:

Obok profesora Karola Szafranka ogromną rolę w życiu Adama Makowicza odegrał inny muzyk, rybniczanin, Czesław Gawlik:

Ile ćwiczyć dziennie, by grać jak mistrz ?

Makowicz od lat mieszka za oceanem. Jak przyznał nie ma ubezpieczonych palców i specjalnie o dłonie nie dba:

Mistrz także może być pod wrażeniem:

W sobotę (21.09.) o godz. 12.00, w siedzibie szkoły odbędzie się otwarcie uroczystości jubileuszowych, natomiast o godz. 13.00 w „Okrąglaku” odbędą się spotkania rocznikowe. Obchody odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj