Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Urzędnicy przypominają: Szkody zgłoś od razu. Nie zwlekaj

Facebook Twitter

Ostanie tygodnie w regonie to bardzo niespokojny czas, często dochodzi do burz i nawałnic, występują także wichury. Niestety anomalia pogodowe sprawiają, że wielu mieszkańców boryka się potem z koniecznością usunięcia szkód.

Tymczasem Godów przypomina, że o wszelkich tego typu sytuacjach trzeba jak najszybciej powiadomić Urząd Gminy, pod numerem tel. 32 4765065, wew. 27 lub 15, lub 22. Zgłoszenie szkód w mieniu prywatnym jest niezbędne, by potem ubiegać się o zasiłek celowy w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Zasiłek może mieć zasadniczo formę pomocy doraźnej do 6 000,00 zł, pomocy na remont budynku mieszkalnego do 20 000,00 zł lub pomocy na odbudowę budynku do 100 000,00 zł.

W sezonie letnim należy liczyć się z zagrożeniami, których źródłem są anomalie pogodowe. W okresie tym bardzo często dochodzi do różnego rodzaju zdarzeń o znamionach klęski żywiołowej jak oberwanie chmury i nagłe podtopienia ulic, posesji, budynków gospodarczych, powodzie, wichury i towarzyszące im wiatrołomy, gradobicia, powodujące uszkodzenia dachów czy całych budynków. W usuwaniu skutków tych zdarzeń bierze udział najczęściej ochotnicza straż pożarna.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021