Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwaga, ważny termin w sprawie zwolnienia ze składek

Facebook Twitter

 W piątek (15.01.) upływa termin składania wniosków o zwolnienie z obowiązku opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku. Taką możliwość mają przedsiębiorcy, który dotknął kryzys w związku z pandemią koronawirusa.

Tarcza 6.0 rozszerzyła możliwość zwolnienia ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień ubiegłego roku na kolejnych przedsiębiorców. Warunkiem jest m.in. spadek przychodu o 75 proc. za pierwszy miesiąc objęty wnioskiem w stosunku do tego samego miesiąca ubiegłego roku. Od 30 grudnia 2020 r. do 15 stycznia 2021 r. wnioski w tej sprawie mogą składać hotele i podobne obiekty zakwaterowania, a także organizatorzy turystyki.

– informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Wszystkie wnioski o zwolnienia ze składek należy przesyłać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Zwolnienie będzie obejmować także składki opłacone. Jeśli przedsiębiorca je opłacił, będzie mógł uzyskać zwrot nadpłaty lub przeznaczyć na przyszłe składki. Od blisko roku realizowane przez ZUS wsparcie dociera do wielu podmiotów. Łączna pomoc z ZUS sięga ok 30 mld złotych. Ponad 2 mln firm skorzystało ze zwolnienia ze składek na kwotę przekraczającą 13 mld złotych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił około 2,7 mln świadczeń postojowych na ponad 5,3 mld złotych.

– dodaje rzeczniczka.

Od 30 grudnia ubiegłego roku przedsiębiorcy mogą wnioskować również o zwolnienie z opłacania składek za listopad 2020 r. w ramach najnowszej Tarczy antykryzysowej 6.0. W tym przypadku wnioski można składać do końca stycznia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj