Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

VII Bieg Ogniowy w Żorach

Facebook Twitter

Po raz siódmy nocą w blasku pochodni, uliczkami starego miasta pobiegli uczestnicy Żorskiego Biegu Ogniowego. Na starcie stanęła rekordowa liczba blisko 900 zawodników i zawodniczek, którzy do pokonania mieli dystans 5 kilometrów.

Bieg, który odbył się już po raz 7. tradycyjnie już kończył obchodzone od ponad 300 lat Święto Ogniowe w Żorach. Najszybszy na trasie był rybniczanin Dawid Malina, wśród kobiet zwyciężyła Sylwia Ślęzak z Częstochowy. To wyjątkowy bieg – mówili naszemu reporterowi uczestnicy:

Impreza przebiegła bez problemów, choć po raz kolejny zwiększyliśmy limit uczestników – dodaje zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który wraz z Grupą Biegową HRMax Żory organizował bieg, Marek Utrata:

Myślę, że szczęśliwy bo przede wszystkim frekwencja uczestników, święto ogniowe z super oprawą, czyli koncert zespołu na rynku, dużo kibiców na trasie to przekazywane było przez zawodników, że niósł ich na trasie ten doping. Bardzo dobra pogoda dla biegaczy, nie za ciepło, nie za zimno. Myślę, że wszystko prawie wzorowe, myślę, że wyjadą z Żor zadowoleni.

Radio 90: W tym roku zwiększyliście po raz kolejny limit uczestników, już 900 osób mogło pobiec.

Zgadza się, to jest o kolejne 100 osób niż w zeszłym roku, natomiast uważamy, że to już jest górna granica na organizację tego biegu w tym miejscu w budynku szkoły i ze względu na bezpieczeństwo trasy nie będziemy tego limitu zwiększać, czyli w przyszłym roku planujemy znowu 900 uczestników na starcie, żeby stanęło.

Koleje biegowe imprezy w Żorach jesienią, 13 października Żorski Bieg Uliczny, a 11 listopada Bieg Niepodległościowy.

Czytaj też: Żory: Procesja na pamiątkę wielkiego pożaru miasta [WIDEO,FOTO]

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj