Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

VIII Festiwal Tańca Inspiracje w Czerwionce-Leszczynach [FOTO]

Facebook Twitter

Blisko tysiąc tancerek i tancerzy na scenie, kilka godzin rywalizacji w trzech kategoriach tanecznych. Tak wyglądał 8. już Festiwal Tańca Inspiracje w Czerwionce-Leszczynach.

festiwal tańca

Festiwal tańca w Czerwionce – tysiąc uczestników na scenie

Na scenie zaprezentowało się ponad 35 szkół tańca z południowej Polski, jury oceniało blisko 60 festiwalowych prezentacji, od najmłodszych grup po seniorów.

Ten festiwal tańca na stałe zapisał się już do naszego kalendarza imprez

– mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariola Czajkowska.

 Mariola Czajkowska: To już jest samograj, to się dzieje, to się toczy. Nie wyobrażam sobie inaczej. 1000 tancerzy, 23 miasta, 63 choreografów. Imponujące cyfry. Jestem zachwycona, prawdziwy spektakl taneczny. Coś niesamowitego, żeby to widzieć, zobaczyć i przeżyć. Jesteśmy bardzo zadowoleni, szczęśliwi. To jest potrzebne. Cieszymy się, że wychodzimy naprzeciw. Młodzież do tańca garnie się, bo mamy na scenie zespoły, które składają się z 5-, 6-latków. Czyli właściwie dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Rozpiętość wiekowa jest od 5 do 56 lat. Mówi to samo za siebie.

festiwal tańca

Mariola Czajkowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach

Jak oceniali swoje występy tancerze i tancerki?

festiwal tańca

Festiwal tańca przyciągnął do Czerwionki wielu uczestników

W najstarszej kategorii open +27 lat wygrał zespół z Tworkowa Maxi Uśmiech. To grupa, która tańczy z pomponami, co ciekawe w składzie ma także dwóch mężczyzn.

Marcin Modlich: Póki jest energia w człowieku, mocny duch to myślę, że można to utrzymać poprzez spotkanie z młodszymi, bo to młodsze pokolenie buduje to starsze pokolenie.

Radio 90: Jak to jest, że mężczyźni tańczą też układy z pomponami, to wyjątkowe.

Marcin Modlich: Jest to trochę wyjątkowe, ale nic nie hańbi. Ja nie wstydzę się tego, bo lubię tańczyć i myślę, że jak tylko zdrowie pozwoli, będę kontynuował.

Ilona Świerczek: Marcin jest mężem naszej tancerki, natomiast Michał jest wychowankiem zespołu „Uśmiech”. To są nasze perełki, oni podnoszą nas, mocują się z nami i muszą wytrzymywać z tymi babami.

festiwal tańca

Mówili Marcin Modlich i Ilona Świerczek z Maxi Uśmiechu. Grand Prix festiwalu zdobyła grupa prezentująca układ w stylu hip-hop, GRW CREW z Oświęcimia. Członkinie zespołu Natalia i Ania były przeszczęśliwe.

Natalia: Poszło nam super, tylko nikt się nie spodziewał, że Grand Prix, nie wiem co powiedzieć, odebrało mi mowę, jestem bardzo szczęśliwa. Bardzo się cieszę, że możemy tutaj być, tym bardziej że udało się nam wygrać, super nam poszło. Gratulujemy wszystkim innym zespołom.

Ania: Ja tańczę już 11 lat. W 2019 GRW CREW zgarnęło MŚ w Chorwacji. Byliśmy na wielu turniejach, kolejne osiągnięcie i bardzo się cieszymy, że dalej możemy uczestniczyć w tych turniejach.

festiwal tańca

Członkinie zespołu GRW CREW, który na festiwalu tańca otrzymał Grand Prix

Organizatorzy zapraszają na kolejny festiwal tańca za rok.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023