Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Cieszynie WOŚP gra już od wtorku

Facebook Twitter

Przeglądem Jasełek rozpocznie się w wtorek (08.01.) cieszyński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Otwarcie niedzielnego finału zaplanowano natomiast na godz. 14.00 na Moście Przyjaźni, gdzie odbędzie się polsko-czeski happening. Następnie akcja przeniesie się na Wzgórze Zamkowe.

Finałowa rozgrzewka

  • 14. Cieszyński Przegląd Jasełek – Dom Narodowy, 8-9.01., godz. 16.00
  • Wielki Świąteczny Koncert Chórowy – Kościół Jezusowy, 11.01, godz. 17.00

21. Finał WOŚP w Cieszynie, 13 stycznia
MOST PRZYJAŹNI – godz. 14.00

  • HAPPENING, czyli oficjalne otwarcie 21. Finału WOŚP w Cieszynie, na które zapraszamy mieszkańców Cieszyna, Czeskiego Cieszyna i wszystkich chętnych do wzięcia udziału w niezwykłym wydarzeniu. Podczas happeningu wystąpi grupa taneczna So What Crew.

WZGÓRZE ZAMKOWE  – Zamek Cieszyn, godz. 14.30-21.00

  • BABY W SFERA w oranżerii. Atrakcje: czytanie i zabawy na poduchach, bibułkarstwo, origami i zabawy plastyczne, malowanie twarzy, zwierzakowe baloniki i zabawa z chustą animacyjną. Atrakcje dla najmłodszych przygotowane przez studentów cieszyńskiego USia, członków Studenckiego Koła Artystyczno-Naukowego Animatorów Kultury.
  • WOŚPowa KAWIARENKA w sali konferencyjnej. W kawiarence na wolontariuszy oraz innych gości będą czekały ciepłe napoje (kawa i herbata), ciastka oraz tradycyjna grochówka! Czas na rozgrzanie urozmaici kącik gier planszowych.
  • SZKOŁA RATOWNICZA oraz pokaz pierwszej pomocy. Pracownicy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (Szpitala Śląskiego w Cieszynie) oraz Ratownicy Medyczni ZHP będą uczyć tego, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy oraz zachowywać się w nagłych przypadkach zagrażających życiu i zdrowiu. Dodatkową atrakcją będzie przygotowany pokaz ratowniczy, który odbędzie się po happeningu w okolicach sceny na Wzgórzu.
  • KONCERT FINAŁOWY, godz. 15.30. Wystąpią zespoły: Walkower, Lazy Leg, The AlternatiV Pink Floyd oraz Ustronsky. W przerwach licytacje gadżetów WOŚP i nie tylko…
  • ŚWIATEŁKO DO NIEBA, godz. 20.00. Niezapomniany pokaz sztuki kuglarskiej, teatralnej któremu towarzyszy 'żywy’ ogień. Cieszyńska grupa studentów występująca w grupie „Animo” specjalnie na WOŚP przygotowuje przedstawienie inspirowane sztuką etniczną, które zakończy… niespodzianka.

Wydarzenia towarzyszące

  • WOŚP w Szpitalu Śląskim, godz. 11.00-17.00. Na terenie szpitala będą kwestować wolontariusze (pracownicy szpitala) oraz zostanie ustawione specjalne stoisko WOŚPowe.
  • Wspinaj i baw się na rzecz Orkiestry w Strefie Wolności oraz Strefie Dziecka „Kręciołek” – godz. 11.00-18.00. Strefa Wolności, miejsce dla amatorów wspinaczki oraz gier i zabaw sportowych dla dzieci i dorosłych. Na dzień finału przewidziano różne atrakcje m.in. nauka wspinaczki, most linowy, pokazy sprzętów wspinaczkowych oraz technik asekuracji, slackline (technika balansowania na taśmie zawieszonej 0,5 m nad ziemią) i wiele innych. Strefa Dziecka „Kręciołek”, to miejsce gdzie na najmłodszych (dzieci w wieku 1-11 lat) czeka kolorowa sala zabaw, basen z piłkami i specjalna konstrukcja oraz animatorzy zapraszający do zabawy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022