Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Nędzy apelują o oszczędzanie wody

Facebook Twitter

"Wody nam nie brakuje, ale to nie znaczy, że powinniśmy ją marnować" - mówi wójt Nędzy, Anna Iskała i apeluje do mieszkańców o oszczędność. Do sierpnia woda z sieci wodociągowej powinna służyć wyłącznie do celów bytowych.

fot.pixabay.com

Należy powstrzymać się od: podlewania i zraszania ogródków, trawników, sadów, ogrodów, podlewania upraw rolnych, działkowych i sadowniczych, podlewania folii i szklarni ogrodowych, napełniania przydomowych basenów, oczek wodnych i stawów oraz mycia samochodów.

Oszczędzanie wody jest również niezbędne w celu zapewnienia odpowiedniego ciśnienia w hydrantach na potrzeby ochrony przeciwpożarowej, a warto dodać, ze Nędzę otaczają lasy.

W gminie końca dobiega budowa zbiornika wody rezerwowej, niedaleko wodociągów, który zostanie podłączony do już istniejącego zbiornika, gdzie pompa pompuje wodę i jest uzdatniana. Kiedy pobór wody będzie duży, to dzięki środkom unijnym mieszkańcom zostanie zapewniona rezerwa. Dodatkowo wójt Anna Iskała zachęca mieszkańców do zbierania deszczówki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj