Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wawoczny: Odrabianie strat w turystyce zajmie jeszcze trzy lata. Ucierpiały też branże z nią związane

Facebook Twitter

"Liczymy, że wakacyjne okno potrwa jak najdłużej" - - mówi w porannej rozmowie w Radio 90 Adam Wawoczny prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej. Przez ostatni rok ucierpiała nie tylko sama branża turystyczna, ale także ci wszyscy, którzy z nią współpracują.

fot. pixabay.com

Adam Wawoczny: Liczymy na to, że to okienko utrzyma się do końca wakacji, a może nawet dłużej. Wszystkim nam się to marzy.

Radio 90: Wszystkim nam się to marzy, bo jak wiemy, gminy związane z turystyką cały czas liczą straty…

Adam Wawoczny: Straty wyrządzone przez covid są ogromne. One sięgają nie tylko gałęzi turystyki, ale także tych wszystkich branż związanych z turystyką. Branża hotelarska, restauracyjna, pierwsze zyski przewidywane są być może nawet po trzech latach. Niektórzy wracają na rynek, niektórzy odchudzają swoje karty, oferty, niektórzy mają kłopoty z kadrami. Ludzie się przebranżowili, znaleźli pracę gdzie indziej. (…) Mamy nadzieję, że ta tendencja się odwróci już wkrótce.

Śląska Organizacja Turystyczna wiąże nadzieje z rozpoczynającymi się dziś (25.06.) wakacjami, bo pandemia spowodowała, że częściej niż za granicę korzystamy z atrakcji w Polsce:

Adam Wawoczny: Paradoksalnie myślę, że tak może się stać. Te wyjazdy, które są naprawdę modne u organizatorów turystyki, zagraniczne, kierunki egzotyczne, one zawsze przyciągały swoją ofertą. Często pomijaliśmy to, co bliskie. Teraz jest na to szansa. Mamy ogromną ofertę dla turystów. (…)

Tutaj do zobaczenia cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z Adamem Wawocznym prezesem Śląskiej Organizacji Turystycznej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj