Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wciąż pada deszcz i wciąż rośnie poziom wody w rzekach [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

 Najwięcej przybywa jej w Odrze. Gdzie stan alarmowy jest przekroczony na wszystkich wodowskazach w regionie:o metr w Chałupkach, o blisko metr w Olzie, o prawie półtora metra w Krzyżanowicach i o 74 centymetry w Raciborzu. To dane z pomiarów przeprowadzonych tuż po godzinie 6.00 w środę (14.10.).

Wody przybywa w Odrze co godzinę o kilka centymetrów.

Powoli zaczyna się stabilizować sytuacja na Wiśle, gdzie woda zaczyna nieznacznie opadać ale w punktach pomiarowych w regionie nadal jej poziom przekracza stany ostrzegawcze. Także Olza w Cieszynie powoli opada choć wciąż przekracza stan ostrzegawczy. Opada też poziom Brennicy, która aktualnie utrzymuje się już poniżej stanu ostrzegawczego.

Aktualizacja: godz. 08.30:

Z ostatnich pomiarów wodowskazów przeprowadzonych po godzinie 8:00 wynika, że woda podnosi się o 5-8 centymetrów na godzinę. Stany ostrzegawcze przekroczone są we wszystkich punktach pomiarowych na Śląsku Cieszyńskim. Woda zaczyna tam opadać. Podobnie jest na Olzie w Cieszynie gdzie wciąż przekroczony jest jednak stan ostrzegawczy i na Brennicy w Brennej gdzie poziom wody spadł poniżej tego stanu.

Przypomnijmy, że w regionie obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek ogłosił je wczoraj (13.10.) na terenie powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, wodzisławskiego, raciborskiego, żywieckiego oraz miasta Bielska-Białej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj