Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Węzeł Chwałowicki: Policja zbada, kto zdewastował Drogę Regionalną [WIDEO]

Facebook Twitter

Pierwszy tak duży akt wandalizmu na Drodze Regionalnej w Rybniku. Pod wiaduktem na Węźle Chwałowickim pojawił się napis "Meksyk & Chwałowice dwie dzielnice, jedno życie" Jest też logo KS ROW.

Nie trudno się domyślić, że to dzieło graficiarzy-kibiców rybnickiego klubu. Miasto Rybnik zapowiada poinformowanie o sprawie policji i po zamknięciu sprawy przez służby mundurowe zamalowanie napisu:

Zdecydowanie trzeba tego rodzaju sytuacje napiętnować, stąd każdy akt wandalizmu tego rodzaju jest zgłaszany na policję. Trudno powiedzieć jaki będzie miała finał ta sprawa. Tego rodzaju sytuacje są zgłaszane do organów, które powinny się tego rodzajem sytuacji zdejmować. Jest wszczęta procedura przez policję, no to ten malunek trochę sobie powisi. Oo od razu nie będziemy tego zamalować, ale w przyszłości wtedy, kiedy będzie można to zrobić to na pewno.

Napis nie mógł powstać w ciągu kilkunastu minut. Dlatego też pewnie są świadkowie.

Szkoda, że nikt wówczas w porę nie reagował

– dodaje Agnieszka Skupień rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku:

Nie wiem jak sprawnie działają tacy „artyści”. Natomiast zwróćmy uwagę na to, że pewnie wiele osób tamtędy przejeżdżało, wiele osób widziało tę sytuację. Często jest tak, że są świadkowie tych sytuacji. Tylko nie reagują. Wszystkie elementy miasta służą nam wszystkim. Póki nie będziemy mieli tego rodzaju samoświadomości, to niestety ci ludzie czują się bezkarni, bo nikt się nie odezwie, nikt się nie odezwie, kiedy to się dzieje.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj