Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiadukt w Kończycach do przebudowy. Koszt? Ponad 5 mln

Facebook Twitter

Wiadukt w Kończycach, przebiegający nad koleją zostanie przebudowany. Prace zaplanowano do końca grudnia.

Wiadukt w Kończycach czeka przebudowa
fot.powiat.cieszyn.pl

Za ponad 5 milionów złotych powiat cieszyński przebudowuje wiadukt nad torami w Kończycach Małych. Od środy (2.08.) na moście zamknięto ruch samochodowy. To ulica Korczaka. Długość obiektu wynosi 15 metrów. Będzie przez niego przebiegać sześciometrowa jezdnia z dwoma pasami ruchu oraz jednostronny chodnik o szerokości 2 metrów.

Prace będą prowadzone na długości 160 metrów

– mówi Mieczysław Szczurek, starosta cieszyński.

Mieczysław Szczurek: Zdarzają się takie sytuacje, że droga jest wyremontowana, a przejechać i tak trudno, bo na drodze stoi most, który jest niefunkcjonalny. Kolejny taki zator zostanie zlikwidowany i przystępujemy właśnie do remontu mostu w ciągu drogi Korczaka w Kończycach Małych. Zakres prac będzie obejmował rozbiórkę istniejącego wiaduktu, budowę nowego nad torami kolejowymi, budowę jezdni, pobocza chodnika, ale mam nadzieję, że po całym tym remoncie, wreszcie będzie można powiedzieć, że ulicą Korczaka jedzie się już bez żadnych kłopotów, bez żadnych utrudnień.

Wiadukt w Kończycach do przebudowy

fot.powiat.cieszyn.pl

Wiadukt w Kończycach do przebudowy

Prace zaplanowano do końca grudnia. W ramach Rezerwy Subwencji Ogólnych powiat otrzymał dofinansowanie w wysokości 2 milionów i 2 złotych.

Czytaj także:

Zobacz:

Inne filmy Radia 90

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj