Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiosenne porządki w regionie. Odbiór odpadów zielonych przed terminem

Facebook Twitter

Co zrobić ze skoszoną trawą? Gdzie wywieźć odpady zielone? Zapytał Radio 90 nasz słuchacz z Rybnika. Kiedy w kalendarzach pojawia się wiosna i sprzyja pogoda, właściciele ogródków rozpoczynają wielkie pozimowe porządki.

Nie zawsze jednak harmonogram zbiórki odpadów odpowiada na potrzeby mieszkańców. Tak jak w Rybniku…

Po licznych telefonach rybniczan do magistratu, a także po sygnałach z naszej redakcji w Urzędzie Miasta w Rybniku ustalono, że odpady zielone będą odbierane poza harmonogramem po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby do Referatu Gospodarki Odpadami.

Taką możliwość rzeczywiście mieli już mieszkańcy pozostałych miast w naszym regionie. W Żorach odpady zielone są odbierane z posesji od kwietnia do listopada co dwa tygodnie – jak usłyszeliśmy w tamtejszym magistracie – to odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy również przez cały rok, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu bezpłatnie mogą zwozić te odpady na Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów Zielonych przy Okrężnej.

Taki punkt działa też w Jastrzębiu. W Wodzisławiu odpady zielone odbierane są od mieszkańców raz w miesiącu przez cały rok. Mogą też przez 4 dni w tygodniu oddawać je w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów.

Dotychczasowa lokalizacja punktu selektywnego zbierania odpadów zielonych (PSZOZ) ulega zmianie od stycznia 2015 r. Nowy punkt zlokalizowany jest przy ulicy Norwida 34 w Jastrzębiu-Zdroju (Sołectwo – Szeroka, w pobliżu Schroniska dla zwierząt i Zakładu Karnego)

Godziny otwarcia (za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy)

w okresie letnim (od 15 kwietnia do 15 listopada):

  • poniedziałek od 11.00 do 19.00
  • wtorek, środa, czwartek, piątek od 7.00 do 15.00
  • druga i czwarta sobota miesiąca od 7.00 do 15.00

w okresie zimowym (od 16 listopada do 14 kwietnia)

  • od poniedziałku do piątku od 7.00 do 13.00

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 marca 2021