Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wisła: Znęcał się nad rodziną. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany

Facebook Twitter

Znęcał się nad swoimi dziadkami. Mowa o 31-latku, którego zatrzymali policjanci z Wisły. Mężczyzna trafił już na 3 miesiące do aresztu.

Znęcał się nad rodziną
Fot. cieszyn.policja.gov.pl

Znęcał się nad rodziną. Wnuk stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec dziadków

Udręka starszego małżeństwa – 75-letniego mężczyzny i jego 69-letniej żony trwała od 3 miesięcy. 31-letni wnuk stosował wobec nich przemoc psychiczną i fizyczną. Wszczynał awantury, ubliżał swoim dziadkom , dochodziło do rękoczynów. Kiedy o takiej awanturze zostali powiadomieni policjanci, natychmiast pojechali pod wskazany adres w Wiśle. Podczas interwencji potwierdzili, że to nie pierwsza taka sytuacja i że w rodzinie zdarzały się już wcześniej. Mężczyzna bez szczególnego powodu był agresywny wobec babci i dziadka.

Tego dnia, kiedy wezwani zostali mundurowi 31-latek uderzył pokrzywdzonych i zniszczył mienie warte 1.200 zł. Podejrzany usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przemoc wobec osób najbliższych jest przestępstwem ściganym z urzędu. Trzeba prosić o pomoc, jeśli przemocy doświadczasz. Nie wolno być obojętnym – jeśli jesteś świadkiem takiej sytuacji.

Wsparcie i porady można otrzymać również od operatorów infolinii przeznaczonych dla osób doznających przemocy w rodzinie, np. Ogólnopolski Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” telefon 800 120 002 czy Linia Pomocy Pokrzywdzonym telefon 222 309 900.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024