Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wiślanie pożegnali krajana. Jerzy Pilch spoczął na cmentarzu w Kielcach [FOTO]

Facebook Twitter

"Wiślanie byli i są dumni, że wywodziłeś się z naszego środowiska. Odziedziczyłeś wiele cech wiślańskiego górola" - tymi słowami burmistrz Wisły żegnał dziś (04.06.) Jerzego Pilcha. Uroczystości żałobne odbyły się w kościele Ewangelicko-Augsburskim w Kielcach.

Fot. FB/miastowisła

Cała uroczystość, tak jak życzył sobie zmarły, miała skromny, rodzinny charakter. Pilch nie chciał, aby na jego pogrzeb przynosić kwiaty i znicze. Nie życzył sobie także oficjalnych pożegnań. Jedynie na cmentarzu pożegnał go burmistrz Wisły – Tomasz Bujok.

Oprócz talentu pisarskiego, byłeś stanowczy, często bezkompromisowy, zawsze miałeś swoje zdanie, które potrafiłeś wypowiadać i którego umiałeś bronić. Życie człowieka trwa tak długo, jak długo trwa pamięć o nim. Jurku, zapewniam, że będziemy długo o tobie pamiętać. Za to, co zrobiłeś dla Wisły, za twoją twórczość i wielokrotnie okazywany szacunek do swoich korzeni

– mówił na kieleckim cmentarzu burmistrz.

Na pogrzebie nie zabrakło znanych artystów. Na pożegnaniu pisarza zjawił się m.in.: Andrzej Stasiuk, Grzegorz Turnau, Andrzej Grabowski, Jan Nowicki oraz trener Cracovii Michał Probierz. Polski dziennikarz sportowy Stefan Szczepłek złożył piłkę na grobie Jerzego Pilcha.
Jerzy Pilch zmarł w piątek 29 maja.

Zobacz: Wisła żegna Jerzego Pilcha.

Zdjęcia Bogusław Czyż.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 lipca 2020