Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski: Mieszkańcy spotkali się z urzędnikami w sprawie podwyżek

Facebook Twitter

Czy jest szansa na porozumienie? Pytamy po spotkaniu delegacji mieszkańców Wodzisławia z urzędnikami w sprawie planowanej podwyżki czynszu w mieszkaniach komunalnych.

Temat znacie z wiadomości Radia 90: od marca przyszłego roku lokatorzy mają płacić o 50 groszy więcej za metr kwadratowy. Nie chcą się na to zgodzić, zbierali podpisy pod petycją do prezydenta miasta, we wtorek (29.12.) spotkali się w magistracie m.in. z jego zastępczynią, Izabelą Kalinowską:

Jeszcze raz pani wiceprezydent razem z panem prezydentem pokłonić się nad tą sprawą. Czekamy z utęsknieniem, jak ta sprawa dalej się potoczy, bardzo fajnie, że wytłumaczyła, na czym polegają te podwyżki i dlaczego one są. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji, co pani wiceprezydent razem z prezydentem zadecydują. Chcemy się dogadać. Chcemy, żeby ten problem został rozwiązany razem, wspólnie. Żebyśmy go rozwiązali, żebyśmy nie musieli stosować strajków protestów, albo coś w tym stylu. Chcemy to rozwiązać tak, aby dla obydwóch stron było korzystne.

– mówi jeden z mieszkańców Wodzisławia, Grzegorz Grabowski. A przypomnijmy, że w magistracie wyliczyli, że planowana podwyżka to 25 złotych miesięcznie dla mieszkania
o powierzchni 50 metrów kwadratowych. Miasto z kolei co roku dopłaca do utrzymania zasobu komunalnego 3 miliony złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022