Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski: Most w ciągu drogi 933 jednak otwarty

Facebook Twitter

Wiadukt na Jastrzębskiej dopuszczony do ruchu! To tym razem bardzo dobre informacje odnośnie remontowanego obiektu w Wodzisławiu Śl. Dziś (22.12.) wprowadzono tymczasową organizację ruchu związaną z dopuszczeniem do ruchu wiaduktu przy hotelu (od Ronda 750-lecia Wodzisławia Śląskiego do skrzyżowania Jastrzębska/Łużyczka). Odcinek jest przejezdny w dwie strony.

Remont DW 933 w Wodzisławiu Śląskim to jedna z bardziej oczekiwanych inwestycji drogowych. Drogą tą, jako drogą wojewódzką, zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Po pięciu latach nieustannych starań m.in. miasta we wrześniu 2019 r. remont ulicy Jastrzębskiej stał się faktem.

– To droga o szczególnie ważnym znaczeniu dla Wodzisławia Śląskiego. To jedna z najważniejszych tras wylotowych z miasta. Komunikuje ona miasto z wjazdem na autostradę A1 oraz z sąsiednimi gminami. Jest główną drogą prowadzącą z naszego miasta do Jastrzębia-Zdroju. Jej stan był jednak nie do przyjęcia. Cieszę się, że dzięki naszym wieloletnim apelom w województwie właśnie się to zmienia. Wszyscy czekamy na zakończenie tej inwestycji

– mówi prezydent Mieczysław Kieca.

Jednak jak zaznaczają urzędnicy, to na razie tymczasowa organizacja ruchu.

Zobacz też materiał:

Remont wiaduktu w Wodzisławiu Śląskim przedłużono o kolejny rok. Dlaczego?

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj