Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Remont wiaduktu w Wodzisławiu Śląskim przedłużono o kolejny rok. Dlaczego?

Facebook Twitter

W Rybniku nowo wybudowany wiadukt na Żorskiej już oddany do użytku, tymczasem w Wodzisławiu Śląskim remont wiaduktu na Jastrzębskiej przedłużono o kolejny rok. Budowa nowego wiaduktu w Rybniku trwała zaledwie 8 miesięcy, tymczasem od ponad roku trwa remont wiaduktu w Wodzisławiu.

Jak dowiaduje się nasz reporter modernizacja została właśnie przedłużona o kolejne 12 miesięcy, choć jeszcze latem zapewniano, że prace zakończą się z końcem tego roku. Jak to możliwe, że tak długo trwa remont? Ryszard Pacer rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich odpowiada, że łatwiej budować od podstaw niż remontować:

Remonty są trudniejsze od budowy od podstaw. Ten przypadek doskonale to ilustruje. My planowaliśmy to zamknięcie na około 6 miesięcy, tam niestety doszło do splotu różnych okoliczności, które uniemożliwiły nam szybsze otwarcie. To były problemy techniczne, poza tym była próba kradzieży lin sprężających wiadukt i to spowodowało, że musieliśmy rozszerzyć zakres prac remontowych.

Dlatego też o kolejny rok zostanie przedłużony remont wiaduktu na Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim:

O ile dobrze pamiętam to na koniec przyszłego roku. Nie będzie już przebudowywany, nie będzie już rozbierany w całości, tylko jest remontowany. Trzeba się spodziewać, że cały przyszły rok będzie ten wiadukt zamknięty.

To zła wiadomość dla kierowców i władz Wodzisławia Śląskiego, które jeszcze w połowie tego roku były informowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich, że wiadukt zostanie otwarty jeszcze w tym roku.

Obiekt jest remontowany w ramach przebudowy drogi wojewódzkiej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2022