Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław Śląski: Urząd czynny, ale kasa zamknięta. Dlaczego?

Facebook Twitter

Przynajmniej do połowy czerwca kasy w wodzisławskim magistracie będą zamknięte.

Przypomnijmy, że Urząd Miasta od poniedziałku (1.06.) przywrócił bezpośrednią obsługę klientów. Wejście do budynku jest możliwe z zasłoniętym nosem i ustami, trzeba zdezynfekować ręce, a przy jednym stanowisku może być jedna osoba.

Urząd niby jest otwarty, ale kasy są zamknięte. Przecież w tych kasach mają sterylne warunki pracy, z szybami – i pozamykane.

to nasz słuchacz, Faustyn. Dlaczego w Urzędzie Miasta w Wodzisławiu nie zdecydowano się na otwarcie kasy? Wyjaśnia skarbnik, Jacek Matyja:

Kasa na razie jest zamknięta z uwagi na ten stan epidemii, szczególnie na tę sytuację w regionie jaka panuje. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców jest to miejsce, gdzie często zbiera się dużo osób, dlatego jeszcze nie podjęliśmy decyzji o otwarciu kasy. Bywa, że bardzo dużo osób jest w kasie, stoi w kolejce do kasy. Chcemy tych sytuacji na razie unikać.

Możliwości dokonania wpłaty na konto urzędu jest kilka:

Zachęcamy wszystkich mieszkańców, aby dokonywali wpłaty  poprzez obrót bezgotówkowy, czyi przelewy z rachunku.  Możemy dokonywać bezpłatnie wpłat w siedzibie naszego banku, który prowadzi  Bankową Obsługę budżetu. To jest na osiedlu XXX-lecia w Wodzisławiu Śląskim. Mamy też pomysł, jako miasto nawiązaliśmy współpracę z bankiem, który ma siedzibę blisko urzędu, bo przy ulicy Mendego. Od połowy czerwca w filii tego banku będzie można dokonywać bezpłatnie wpłat z tytułu podatków i opłat lokalnych na rzecz miasta.

Kasy są nieczynne także w Urzędzie Miasta w Raciborzu. Natomiast opłat można dokonywać bezpośrednio w jastrzębskim magistracie. Czynne są też wpłatomaty w Urzędzie Miasta w Żorach.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Zobacz też:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj