Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisławscy radni chcą zmian w strefie parkowania

Facebook Twitter

Wodzisławscy radni chcą zmian w strefie płatnego parkowania. Na ostatniej sesji członkowie koalicji w Radzie Miasta przyjęli projekt stanowiska w tej sprawie, w którym w punktach wymienili najważniejsze rzeczy wymagające zmiany i ujednolicenia.

Przede wszystkim chodzi o to, by opłaty za parkingi na terenie całego miasta były takie same:

Bilety, które będą zakupione, żeby był do wykorzystania w ramach całej strefy- to myślę, jest najważniejsze dzisiaj. Mamy w samej strefie płatnego parkowania podział na dwie podstrefy, dla wielu mieszkańców to jest uciążliwe, że bilet można kupić w jednym parkomacie, ale w drugim już nie można. My chcemy, żeby była jedna strefa, jedna jasna stawka opłaty, która jest za każdą godzinę, żeby każdy mieszkaniec dobrze wiedział, ile zapłaci za każdą godzinę parkowania. Taką ciekawą zmianą, którą proponujemy, jest możliwość pobrania darmowego biletu- to parkowanie co najmniej do 15 minut dla tych, którzy przyjechali tylko kogoś odebrać w granicach centrum czy załatwić szybką sprawę

– wymienia radny miejski, Adrian Jędryka. Postulatów jest jednak więcej:

Wiele osób ma też problem z tym że przekraczają opłacony czas parkowania, dlatego, że aktualnie znajdują się w kolejce w banku i nie mają możliwości dokupienia biletu. Chcemy, żeby takie osoby miały możliwość dopłacenia brakującej sumy do trzech dni bez dodatkowych opłat. Dzisiaj automatycznie płacą karę. Chcemy też, żeby był na stałe wprowadzone niższe opłaty dla mieszkańców, którzy zamieszkują w centrum, muszą wykupić specjalny identyfikator, żeby móc zaparkować na parkingu miejskim i dzisiaj te ceny nawet są do 75 zł za samochód. My chcemy, żeby za 25 zł za pierwszy samochód dla każdej rodziny była taka stawka.

Wśród tych postulatów znalazł się też apel, by w magistracie przygotowany został plan zwiększenia ilości miejsc parkingowych w centrum, tak by ścisłe centrum stało się traktem pieszym. Radni z koalicji liczą, że ich propozycje będą początkiem dyskusji o zmianach w strefie płatnego parkowania:

Teraz czekamy na decyzję pana prezydenta, jak się do tych naszych postulatów odniesie. Liczymy na to, że może nawet w najbliższych dniach uda się już rozpocząć taką dyskusję, powołać może specjalny zespół, który miałby opracować takie szczegółowe zasady, bo jest też wiele tematów, które zgłaszają mieszkańcy, ale w tym naszym stanowisku dawaliśmy te podstawowe, więc mamy nadzieję, że taka dyskusja teraz się odbędzie, że powstanie zespół, powstanie projekt zmian, który potem będzie poddany konsultacjom społecznym. Chcielibyśmy, żeby to nastąpiło jak najszybciej, bo sprawa ciągnie się od lat i dobrze by było wreszcie ją załatwić.

– kończy radny, Adrian Jędryka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021