Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisławskie muzeum zaprasza na warsztaty, czyli „Ze sztuką na Ty”

Facebook Twitter

Wodzisławskie muzeum zaprasza na kolejne warsztaty w październiku pod hasłem "Ze sztuka na Ty", które odbędą się najbliższy weekend (8.10). Będą przybliżane różne obszary sztuk wizualnych. Gościem niedzielnego spotkania będzie Ewelina Szczepańska z Grupy Twórczej Pasja z Radlina.

Wojna o Śląsk Cieszyński
fot.UM Wodzisław/ Adrian Podgórski

Wodzisławskie muzeum zaprasza

Będą eksperymenty i zabawa sztuką. Warto przyjść i spróbować swoich sił w malarstwie. Prowadząca zajęcia, jak czytamy w zaproszeniu, jest zafascynowana pejzażem i portretem. Inspiracje czerpie z bezpośredniej obserwacji i pracy na łonie natury. Warsztaty artystyczne „Ze sztuką na ty” rozpoczynają się w niedzielę 8 października o 16.00. Będą trwały ok. 2 godzin. Organizator zapewnia niezbędne materiały plastyczne. Wstęp wolny.

Te warsztaty mają oswoić, pokazać możliwości i rozkochać w akwareli. Będziemy eksperymentować i bawić się sztuką. Zapraszamy wszystkich, szczególnie tych, którzy jeszcze nie próbowali swoich sił  w malarstwie. Niedzielne popołudnie będzie doskonałą okazją, by sprawdzić, czy to nasza przestrzeń

– mówi Hanna Blokesz-Bacza, manager obiektu.

Ewelina Szczepańska jest członkiem Grupy Twórczej Pasja działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie. Ulubionymi tematami artystki są pejzaż oraz portret. Fascynuje ją plama barwna z całym spektrum znaczeń. Inspiracje czerpie z bezpośredniej obserwacji i pracy na łonie natury. Uprawia malarstwo plenerowe, w którym wyraża impresję lub ekspresję zjawisk naturalnych. Tworzy również malarstwo sztalugowe w pracowni, gdzie poświęca wiele czasu na dokładne studiowanie i eksperymenty twórcze.

Wodzisławskie muzeum, plakat wydarzenia

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024