Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Autobus dla niepełnosprawnych służy potrzebującym w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Nowy autobus do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Pojazd trafił do Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl.

Autobus dla niepełnosprawnych
fot. powiat wodzisławski

Jest przystosowany do przewozu podopiecznych poruszających się na wózkach inwalidzkich, może nim podróżować do 21 osób, jest wyposażony w windę. Stary autobus mógł przewieźć jedynie 14. Pojazd zakupiony został ze środków pochodzących z budżetu Powiatu Wodzisławskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, kosztował ponad 467 tysięcy złotych.

Przed budynkiem szkoły odbyło się symboliczne przekazanie autobus dyrektorowi Józefowi Pierzdze, którego dokonali w imieniu Powiatu starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Kornelia Newy, a ze strony PEFRON dyrektor Jan Wroński.

Nowy autobus marki Mercedes przeznaczony jest na 21 osób. Wyposażony został w automatyczną windę, czyli specjalny podnośnik do transportu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Autobus posiada oznakowanie symbolem: pojazd dla osób niepełnosprawnych. Jego koszt wyniósł 467 154,00 zł, z czego 235 859,00 zł to wkład własny Powiatu a 231 295,00 zł pochodziło ze środków PFRON.

Autobus dla niepełnosprawnych

fot. powiat wodzisławski

Cieszymy się, że dzięki dobrej współpracy z PEFRON udało się zakupić kolejny pojazd do przewozu osób z niepełnosprawnościami. W poprzednich latach zakupiliśmy wspólnie samochód dla Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach – mówi starosta Leszek Bizoń.

Nowy autobus zastąpi wysłużonego busa z 2006 roku, który przeznaczony był tylko dla 14 osób.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023