Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wpadli pijani kierowcy w Jastrzębiu. Ile wydmuchali?

Facebook Twitter

Pijani kierowcy w Jastrzębiu: mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn, który bladym świtem jechali na "podwójnym gazie". Ich sprawy trafią do sądu.

Pijani kierowcy

Pijani kierowcy z Jastrzębia – zatrzymani. W ciągu godziny policjanci pełniący  służbę na motocyklach zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Patrol mundurowi pełnili we wczesnych godzinach porannych.

Do pierwszego zatrzymania doszło wczoraj (17.08) około godziny 5:45 na ul. Aleja Piłsudskiego. Policjanci zatrzymali tam kierującego motocyklem, 43-letniego jastrzębianina. Od mężczyzny wyczuwalna była charakterystyczna woń alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że miał prawie 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jeszcze tego samego dnia, o godzinie 6:45 na ul. Pszczyńskiej policjanci zatrzymali następnego kierującego pojazdem osobowym, który wsiadł za kierownicę, mając niemal 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci za prowadzenie pojazdów po użyciu alkoholu zatrzymali kierującym uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz, o dalszych losach mężczyzn zdecyduje sąd.

Kolejny raz przypominamy, że droga to miejsce, gdzie wszyscy powinniśmy czuć się bezpiecznie. Jednak żeby tak było, każdy z jej użytkowników powinien przestrzegać obowiązujących przepisów. Osoba ignorująca prawo w sposób rażący, jakim jest między innymi kierowanie pojazdem po alkoholu, musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami

-apelują mundurowi z Jastrzębia-Zdroju.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023