Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wsparcie dla rodzin cierpiących psychicznie. Warsztaty online

Facebook Twitter

Cierpienie psychiczne nie dotyczy jednej osoby, dotyka całe rodziny. Działające w regionie Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS organizuje warsztaty dla rodzin w kryzysie. Spotkanie odbędzie się online, w najbliższy czwartek (3.12.), będzie dotyczyło zaburzeń i chorób psychicznych.

fot. www.cris.org.pl

Celem spotkania jest wzrost wiedzy na temat zaburzeń psychicznych, zmniejszenie lęku przed kontaktem z osobami chorującymi psychicznie, zmniejszenie poczucia wykluczenia. Liczba miejsc jest ograniczona obowiązują zapisy. Warsztaty odbędą się w ramach projektu „Punkt informacyjno-doradczy dla osób niepełnosprawnych i ich otoczenia” współfinansowanego przez Miasto Rybnik.

Osoby prowadzące:

  • Agnieszka Ejsmont – przedstawicielka Grupy Wsparcia Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego TROP, laureatka konkursu „Człowiek bez barier”, pracuje w programie „Doradcy telefoniczni” jako ekspert przez doświadczenie
  • Łukasz Święcicki – profesor nauk medycznych, psychiatra, wieloletni kierownik II Kliniki Psychiatrycznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, autor licznych publikacji
    W programie m.in.: pierwsze objawy choroby psychicznej, urojenia prześladowcze wobec rodziny, motywowanie do leczenia, sygnalizowanie myśli samobójczych, odpowiedzi na pytania uczestników.

Warsztaty odbędą się w czwartek 3 grudnia w formie zdalnej na platformie Zoom w godz. 18.00-20.00. Liczba miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego pod linkiem TUTAJ. Link do prelekcji zostanie wysłany na adres e-mail podany w zgłoszeniu.

Osoba do kontaktu:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022