Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wsparcie dla służb. Ważna akcja wolontariuszy!

Facebook Twitter

Wiele osób wspiera szpital. Jest to pomoc finansowa, jak i spontaniczne akcje prywatne. Naszym celem od samego początku było wsparcie, którym możemy pokazać, że doceniany tą ciężką pracę służb mundurowych na granicach – mówi dwóch mieszkańców Śląska Cieszyńskiego.

Jak napisali, tak też zaczęli działać. Wśród miejscowych jednostek OSP, ale i od prywatnych ludzi zbierają dary, przekazują tym, którzy stoją na granicach. Strażakom, celnikom, służbom wojskowym i policjantom.

Poszliśmy w drugą stronę i chcemy pomóc nie tylko samym strażakom, ale wszystkim służbom mundurowym, które między innymi na przejściach granicznych działają i wspierają m.in. straż graniczną, która jest odpowiedzialna za to wszystko. Myśleliśmy, że będzie to prywatna akcja i na tym pozostanie, ale znajomi, którzy to zobaczyli, chętnie się do tego przyłączyli. Prywatnie postanowiliśmy, że z racji nadciągających cieplejszych dni produktami, które się przydadzą, będzie woda mineralna i słodkości, które wspomogą służby na miejscu.

– mówił Michał Fielek, jeden z inicjatorów zbiórki. Zareklamowali się na portalu społecznościowym i okazało się, że odzew był bardzo duży.

Forma pomocy jest bardzo różna

– dodaje Klaudiusz Matula.

Poszło to dalej i rozrosło się to. Ludzie walą do nas drzwiami i oknami.
Radio 90: Przynoszą sami, czy są datki, jak to wygląda, wy jeździcie, zbieracie zgrzewki z wodą?
Są ludzie, którzy sami kupują i dają nam znać, my to odbieramy. Są też ludzie, w rodzinie, ktoś dał pieniądze, żebym kupił i dostarczył. Na każdy zakup mamy paragony.
Radio 90: Jaki jest odzew obdarowanych, co mówią, komentują?
Cieszą się, woda zawsze się przyda, słodkości, też jak się stoi na zewnątrz.

To inicjatywa prywatna, ale kolejne instytucje i organizacje nas wspierają i pomagają

– zaznaczają Michał i Klaudiusz. W transporcie darów, między przejściami granicznymi wolontariuszom pomagali m.in. strażacy z OSP w Mnichu, ale ciągle ktoś dołącza do akcji.

Jeśli chcecie w ten sposób wesprzeć służby na Śląsku Cieszyńskim, piszcie na adres organizatorów fotofielek@gmail.com

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022