Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybory 2023: trwa głosowanie w regionie, także w Czech i na Słowacji

Facebook Twitter

Wybory 2023 już trwają, bez opóźnień rozpoczęto głosowanie w wyborach parlamentarnych oraz w zorganizowanym w tym samym czasie referendum. Lokale wyborcze będę czynne do 21. Głosują już także Polacy za granicą, najbliżej regionu- w Ostrawie.

Wybory 2023

Wybory 2023. To niedziela wyborcza

Punktualnie o godzinie 7 rozpoczęły się dziś (15.10) głosowania, otwarto wszystkie komisje wyborcze w Polsce. Głosowanie potrwa do godziny 21. Polacy głosują w wyborach parlamentarnych- wybieramy 460 posłów i 100 senatorów, trwa również referendum ogólnokrajowe. Do zakończenia głosowania obowiązuje cisza wyborcza i referendalna.

Wybory 2023. Głosowanie za granicą

U naszych najbliższych sąsiadów w Czechach, Polacy mogą głosować w czterech lokalach wyborczych. Najbliżej regionu jest Ostrawa, ma siedzibę w gmachu Konsulatu Generalnego RP w Ostrawie.

Drugi, specjalnie na wybory 2023 stworzono w siedzibie konsulatu honorowego w Brnie. W największym mieście Moraw pracuje duże skupisko Polaków. W obu komisjach zarejestrowało się około 700 wyborców.

– czytamy w komunikacie PAP.

Wybory 2023

Dwa lokale wyborcze czynna są w stolicy Czech, w Pradze zarejestrowało się około 2 500 wyborców. Organizatorzy głosowania spodziewają się, że komisje w Pradze odwiedzą także turyści.

Turystów spodziewają się także Słowacy, tam Polacy głosują przede wszystkim w siedzibie Instytutu Polskiego w Bratysławie.

Polacy, którzy mieszkają na Słowacji w pobliżu granicy decydują się na głosowanie w komisjach zlokalizowanych w kraju.

/PAP

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024