Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybrano Przewodniczącą Rady Miejskiej w Radlinie

Facebook Twitter

Gabriela Chromik (Radlin Naszym Domem) została dziś (27.11.) wybrana na Przewodniczącą Rady Miejskiej w Radlinie. Wyboru dokonała nowa Rada Miejska na pierwszej sesji radnych tej kadencji.

Gabriela Chromik zastąpi na tym stanowisku dotychczasowego, długoletniego przewodniczącego rady, Jacka Sobika, który nie zdecydował się na udział w wyborach. Przypomnijmy Gabriela Chromik od lat związana jest ze Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych. Oprócz radnych ślubowanie złożyła również Barbara Magiera, wybrana w pierwszej turze głosowania na burmistrza miasta.

Gabriela Chromik to była nauczycielka, laureatka Wyróżnienia Burmistrza Radlina „Quality” i absolwentka Polsko-Amerykańskiej Szkoły Liderów. Od lat związana z wieloma organizacjami pozarządowymi, m.in. Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych w Radlinie, Radlińskim Towarzystwem Kulturalnym, Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika, Dress for Success Poland i innymi.

Organizatorka „Białych Niedziel” czyli akcji na rzecz profilaktyki zdrowotnej oraz Radlińskiego Festiwalu Organizacji Pozarządowych.

Radni wybrali również wiceprzewodniczącego – został nim Piotr Hetman (Radlin Naszym Domem), działacz Radlińskiego Towarzystwa Kulturalnego i Klubu Honorowych Dawców Krwi z Radlina.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022