Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wypadek w Wodzisławiu: Sprawca tragicznego wypadku usłyszał zarzuty

Facebook Twitter

Sprawca tragicznego wypadku na ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu usłyszał zarzuty. 24-letni mężczyzna został dziś przesłuchany w wodzisławskiej prokuraturze. Śledczy nie zdradzają treści jego wyjaśnień.

Wypadek w Wodzisławiu

Wypadek w Wodzisławiu. Sprawca usłyszał zarzuty

W auto, które wykonywało manewr skrętu, uderzyło audi A4, którym podróżowało 5 młodych osób. Zginęło troje z nich, dwóch 18- latków i 19-latek, kolejne dwie osoby są w szpitalu. Kierowca peugeota usłyszał dzisiaj zarzuty – mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska: Są to zarzuty nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego, poprzez nieumyślne naruszenie zasad ruchu drogowego i niezachowanie należytej ostrożności przy wykonywaniu manewru skrętu w lewo. Zdaniem prokuratury nie ustąpił on pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Audi A4, mimo iż pojazd ten kierował się na wprost. Do dalszych decyzji procesowych będzie dochodziło w związku z opinią biegłych i ustaleniem, jaką prędkość posiadał samochód marki Audi A4.

Badamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia – mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska: Były przeprowadzone już oględziny miejsca zdarzenia. Również będą przeprowadzane bardzo szczegółowe oględziny pojazdu i tych zabezpieczonych elementów z pojazdu. Są przesłuchiwani świadkowie, również oczywiście istotną okolicznością będą wyjaśnienia podejrzanego. Zabezpieczono również monitoring z miejsca zdarzenia, albowiem jak się okazało, jest on objęty monitoringiem i te wszystkie okoliczności będą podstawą do powołania biegłego i do dalszych ustaleń faktycznych w tej sprawie.

Śledczy sprawdzili już zapis z kamer monitoringu, co z niego wynika?

Joanna Smorczewska: Z tych wstępnych ustaleń wynika jednoznacznie, że pojazd pokrzywdzonych tych osób, które zginęły w tym wypadku, był pojazdem, który poruszał się z bardzo dużą prędkością, z prędkością znacznie przekraczającą prędkość dopuszczalną na tamtym terenie. Kierowca, który został zatrzymany, a więc podejrzany w sprawie, był trzeźwy, jak również w jego organizmie nie ujawniono żadnych środków i substancji odurzających ani psychotropowych.

Jutro (16.02) ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok dwóch 18-latków i 19-latka, którzy zginęli w wypadku, przeprowadzone zostanie także badanie ich krwi na zawartość środków zakazanych

-dodaje prokurator Smorczewska. Prokuratura nie ujawnia treści zeznań 24-latka, nie wiadomo czy przyznał się do winy, czy też nie. Na razie nie ma także decyzji czy mężczyzna zostanie tymczasowo aresztowany, czy też zastosowany wobec niego zostanie dozór policyjny. Mężczyźnie grozi kara do ośmiu lat więzienia. Śledztwo w sprawie trwa.

O WYPADKU PISALIŚMY TAKŻE TUTAJ: TRAGEDIA  W WODZISŁAWIU

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj