Z medalami wrócili z Mistrzostw Polski w Szermierce Juniorów nasi szpadziści

Srebro w turnieju indywidualnym wywalczył zawodnik TS Górnik Radlin, Daniel Marcol. Już jutro (7.02.) świeżo upieczony wicemistrz Polski z Radlina weźmie udział w zawodach Pucharu Świata Juniorów w Rydze. Drugi medal zdobyty na Mistrzostwach Polski to brąz w turnieju szpadzistek, który wywalczyła zawodniczka RMKS-u Rybnik, Anna Mroszczak.

Przynależność do krajowej czołówki potwierdziła także drużyna szpadzistów Górnika, która w stawce 21 zespołów zajęła czwarte miejsce. Radlinianie walczyli w składzie: Daniel Marcol, Bartłomiej Cichaczewski, Tomasz Smoleń oraz Sebastian Hauder. Trenerami zawodników są: Krzysztof Urbański i Andrzej Mnich. Dodajmy, że drużyna szpadzistów RMKS Rybnik zajęła w turnieju 8 miejsce.