Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Za nami kolejna odsłona Święta Szlaku Zabytków Techniki [FOTO]

Facebook Twitter

Za nami kolejna odsłona Święta Szlaku Zabytków Techniki. Industriada na stałe wpisała się w kalendarium wydarzeń województwa śląskiego, już od 14 lat łączy mieszkańców, doceniających przemysłowy charakter naszego regionu.

Za nami kolejna odsłona Święta Szlaku Zabytków Techniki

W tym roku wszystko zaczęło się w piątek w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku od happeningu, który był zapowiedzią tegorocznej Industriady. Oficjalnie otwartą ją następnego dnia w Czeladzi, a tegoroczny finał odbył się w Czerwionce-Leszczynach. Tam organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych, większość związana z familokami. Mówi dyrektor tamtejszego Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariola Czajkowska:

Mariola Czajkowska: Familoki w różnych odsłonach, warsztaty kulinarne, Koła gospodyń razem z dziećmi wypiekały i dekorowały pierniki, oczywiście w kształcie familoków, dużych i małych. I te pierniczki potem dzieci mogły sobie zabrać. Kolorowy familok, czyli domki kartonowe, pomalowane na różne kolory. Familok w sztuce ceramiki. Można było również zrobić sobie familok z gliny. Można było sobie zrobić familokową ikebanę. Warsztaty malarskie – dzieci mogły rysować węglem Familoki pod okiem miejscowych malarzy. „W poszukiwaniu sztuki” – bardzo ciekawa gra terenowa.

Dużo działo się także na scenie, gdzie prezentowały się zespoły MOK-u, wystąpili: Orkiestra Miejska „Dębieńsko”, zespół Sound’n’Grace i Andrea Lattari. Nie zabrakło także atrakcji dla dla dorosłych, a wielkim zainteresowaniem cieszyła się kolejka turystyczna, która zabierając grupy turystów jeździła ulicami osiedla familoków:

Mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn i innych miejscowości, którzy tłumnie stawili się na imprezie chwalili pomysł i organizację Industriady:

W Czerwionce-Leszczynach była nasz reporter Robert Krzyżaniak.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj