Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zakończono prace na ulicy Czarne w Wiśle. Trudna i długa inwestycja

Facebook Twitter

Jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w tej beskidzkiej miejscowości, została właśnie zakończona. Przebudowa ul. Czarne, której projektowanie rozpoczęło się w 2011 roku, wkrótce zostanie oddana do użytku.

www.wisla.pl

Jak przyznają samorządowcy z Wisły to była trudna i długa inwestycja, bo zaczęła się już w 2011 roku od konsultacji społecznych. Konkretne prace na blisko 1,5 km odcinku zaczęły się w 2018 roku i teraz widać ich finał.

Czuję dużą satysfakcję z tego, że udało się zrealizować przebudowę ul. Czarne. To zadanie wymagało wiele pracy już na etapie projektowania ale także przekonywania o ważności tego zadania i konieczności jego realizacji. Za współpracę chciałbym podziękować przede wszystkim trzem kolejnym starostom cieszyńskim. Starosta Jerzy Nogowczyk rozpoczął proces konsultacji, to za jego kadencji zapadły ważne decyzje w sprawie rozpoczęcia prac projektowych. Jego następca Janusz Król, po wielu perturbacjach, związanych z rozwiązaniem umów z pierwotnymi projektantami, dokończył skomplikowany proces projektowy i skutecznie uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych na poziomie 2 mln 225 tys. euro. Oczywiście podziękowania należą się także staroście Mieczysławowi Szczyrkowi i Radzie Powiatu Cieszyńskiego za zapewnienie brakującej kwoty z budżetu Powiatu Cieszyńskiego oraz za finalną realizację zadania. Tę trudną przebudowę udało się zrealizować dzięki determinacji i wieloletniej współpracy samorządów

– tłumaczy Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Przebudowę zrealizowano przez Powiat Cieszyński przy wsparciu funduszy europejskich i pomocy finansowej Gminy Wisła.

Wartość całej inwestycji według umowy z wykonawcą wyniosła 17 490 628,84 złotych brutto, z czego dofinansowanie ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 wyniosło 2 225 312,66 euro. Inwestycję dofinansowała także Gmina Wisła – podpisane zostały dwie umowy w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Cieszyńskiemu. Gmina zabezpieczyła kwotę na wsparcie tego zadania w wysokości 1,4 milionów złotych oraz planuje kolejne wsparcie na rok następny na poziomie 700 tysięcy złotych. Brakująca kwota to środki z budżetu Powiatu Cieszyńskiego.

Zdaję sobie sprawę z tego, że do realizacji pozostał jeszcze jeden odcinek ul. Czarne i dołożę wszelkich starań by w niedługim czasie dokończyć przebudowę i modernizację tej niezwykle ważnej drogi. Dziękuje także mieszkańcom Wisły za zrozumienie i cierpliwość. Wiem, że nie było łatwo, ale wydaje mi się, że było warto

– mówi burmistrz Wisły.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj