Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zameczek i park w Leszczynach wypięknieje. Za rok!

Facebook Twitter

Jak zapowiadają władze gminy za rok będzie można odpocząć w cieniu odrestaurowanego zamku właściciela Leszczyn, zimą pojeździć na łyżwach, latem rozpalić grilla, zagrać w piłkę czy poćwiczyć na siłowni.

Urzędnicy na modernizację tego kompleksu pozyskali 5,5 miliona złotych, do tego dołożą 2 miliony z własnego budżetu i stworzą wyjątkowe miejsce – mówi burmistrz Wiesław Janiszewski:

My ośmieleni pozytywnym skutkiem rewitalizacji Czerwionki, zdecydowaliśmy się na rewitalizację obiektu starego, zdewastowanego dzisiaj zameczku w Leszczynach. Zapewne zmieni wizerunek tej części Leszczyn ale także da mieszkańcom możliwości korzystania z obiektu, z zamku i z wszystkich atrakcji wokół.

Dziś w zamku w Leszczynach swą siedzibę ma Ośrodek Pomocy Społecznej i kilka stowarzyszeń. Po modernizacji one także będą mogły korzystać z obiektu. Co ważne po remoncie budynek będzie wyglądał tak jak 150 lat temu:

Ten zameczek będzie odtworzony w sposób historyczny, on będzie nawet do tego stopnia, że będziemy odkuwać stare farby, żeby znaleźć, jaki był pierwowzór koloru kamienia, z którego on był wybudowany. To wszystko będzie odtworzone i będzie zrobione w takim stylu, jak on te 150 lat temu wybudowany. W tym zameczku będzie miał siedzibę Ośrodek Pomocy Społecznej, który będzie tworzył możliwości działania dla różnych grup społecznych: od dzieci do osób na emeryturze.

W ramach projektu zagospodarowany zostanie cały historyczny park:

Będzie tam np. lodowisko, boisko do koszykówki, siłownia pod chmurką, będzie tam parkur dla młodzieży, która będzie mogła się tam wyżyć, będzie miejsce, gdzie dzieci będą mogły jeździć na wrotkach. Dodatkowo będą tereny zielone dla całych rodzin (…).

– mówił Marian Uherek dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Zobacz jak ma wyglądać park w Leszczynach po modernizacji:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj