StartWiadomości Wiadomości dnia Wideo

Zbiornik Pniowiec w Rybniku w końcu stał się kąpieliskiem! [WIDEO]

Teraz ma być bezpiecznie: wyznaczono strefę kąpieli, wyczyszczono dno, a miejsce jest monitorowane przez dwóch ratowników. Mówi Sławomir Walento, prezes rybnickiego WOPR-u:

Wreszcie! Po tylu latach, na takim ładnym akwenie wodnym. Teraz miasto wybudowało dla mieszkańców świetne miejsce do wypoczynku, do relaksu. Przede wszystkim będzie tu bezpieczna kąpiel, przynajmniej w tych godzinach, kiedy dyżurują ratownicy. Głębokość wody jest tutaj tak ustalona, że do strefy czerwonej boi jest strefa dla niepływających, powyżej zaczyna się troszeczkę głębiej. W najgłębszym miejscu jest 2,5 m. Jest sprawdzone dno dokładnie, woda jest zdatna do kąpieli. Temperatura to 27 stopni.

Ratownicy dyżurują codziennie, niezależnie od pogody, od godz. 10.00 do godz. 18.00. Piotr Androsz, kierownik kąpieliska Pniowiec dodaje, że miejsce ma zachować naturalny charakter:

Cała infrastruktura tutaj powstała, której tutaj wcześniej nie było. Począwszy od poprowadzenia wody, poprowadzenia prądu i oświetlenia. Dodatkowo monitoring tego całego miejsca, pod tym kątem też jest bezpiecznie. Dzięki współpracy z Zielenią Miejską i Rybnickimi Służbami Komunalnymi udało nam się tutaj nasadzić dużo roślin, które mają na celu odgrodzenie miejsca pod liniami średniego napięcia. Chcemy, żeby tu było jak najbardziej naturalnie, chcemy, żeby tu było jak najmniej elementów mechanicznych. Tylko natura, woda i wypoczywający ludzie.

To wszystko sprawia, że chętnych do odwiedzenia kąpieliska Pniowiec nie brakuje:

Zobaczcie jak wygląda kąpielisko Pniowiec w Rybniku:

 

Zostaw komentarz