Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Złodziej paliwa z Knurowa w rękach policji

Facebook Twitter

Złodziej paliwa z Knurowa już jest w rękach policji. Mężczyzna kradł benzynę z samochodów ciężarowych.

Fot. gliwice.policja.gov.pl

Pierwszy incydent miał miejsce 24 lutego na ulicy Rybnickiej, gdzie sprawca ukradł ponad 100 litrów oleju napędowego ze zbiornika pojazdu marki DAF. W kolejnych dniach pojawiły się następne zgłoszenia od kierowców. Śledztwo podjęli kryminalni z knurowskiego komisariatu. Ich praca doprowadziła do zatrzymania złodzieja.

Złodziej paliwa z Knurowa. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności

Fot. gliwice.policja.gov.pl36-latek kończył właśnie pracę w jednym z knurowskich zakładów, kiedy został zatrzymany przez mundurowych. Złodziej działał zawsze pod osłoną nocy, w nieregularnych odstępach czasu, kradł paliwo z samochodów zaparkowanych na ustronnych parkingach. Przełamywał zabezpieczenia zbiorników. Detektywi m.in. dzięki zapisom z kamer monitoringu oraz zeznaniom świadków zdołali go namierzyć.

Ustalono, że w trakcie trzech kradzieży, 36-latek w sumie ukradł 380 litrów „ropy” o łącznej wartości ponad 2.600 złotych. Trwają szacowania strat z innych trzech kradzieży, których ofiarą padły ciężarowe pojazdy zaparkowane przy ulicy Dworcowej i pod wiaduktem autostrady A1. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj