Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiana organizacji ruchu na Ogrodowej w Żorach

Facebook Twitter

Ogrodowa w Żorach gotowa, jest zmiana organizacji ruchu! Kierowcy uważajcie i patrzcie na znaki w centrum miasta.

Zmiana organizacji ruchu na Ogrodowej w Żorach
Fot. zory.pl

Zmiana organizacji ruchu na Ogrodowej w Żorach

Zakończyły się prace związane z przebudową ulicy Ogrodowej w Żorach. W ramach inwestycji została wykonana nowa nawierzchnia drogi, powstał ciąg pieszo-rowerowy, jest też nowa zieleń
Ulica zyskała jednakową szerokość na całej swej długości. Są nowe miejsca parkingowe, przebudowano kanalizacje deszczową, jest tez nowe oświetlenie a to wszystko za ponad 4 mln złotych, to rządowe dofinansowanie.

Powstała ścieżka rowerowa o nawierzchni mineralno – epoksydowej oraz wymieniona została nawierzchnia chodników. Wzdłuż jednej strony jezdni wykonane zostały miejsca parkingowe o nawierzchni z kostki betonowej. Remont objął również przebudowę kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia drogi. Na całej długości ul. Ogrodowej nasadzone zostały nowe drzewa oraz niska zieleń.

Fot. zory.pl

W ramach przebudowy została również wprowadzona zmiana organizacji ruchu dla pojazdów. Wjeżdżając na ulicę Ogrodową przez ulicę Za Fosą, dołożono lewoskręt, przez co ruch odbywa się dwukierunkowo na wysokości budynków Ogrodowa 1 do 23.

Gmina Miejska Żory otrzymała dofinansowanie na przebudowę i budowę dróg lokalnych na rzecz zrównoważonego rozwoju Gminy Miejskiej Żory w ramach projektu dofinansowanego przez Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Przebudowa drogi ul. Ogrodowej w Żorach stanowi jedno z zadań realizowanych w ramach projektu, którego koszt wynosi 4 013 321,19 zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023