Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zrobiła herbatkę, straciła 40 tysięcy złotych. Policja apeluje o rozwagę!

Facebook Twitter

Zaufała obcej kobiecie i straciła sporą sumę pieniędzy. Wodzisławska policja poinformowała o zdarzeniu, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu. W Pszowie – Krzyżkowicach przy ulicy Żużlowej, do domu zapukała starsza pani. Była to kobieta w wieku około siedemdziesięciu lat, poprosiła mieszkankę o zrobienie herbaty.

Właścicielka domu wpuściła obcą kobietę do mieszkania i udała się do kuchni celem przygotowania napoju – relacjonuje mł. asp. Patryk Błasik, oficer prasowy wodzisławskiej policji.

W tym czasie do mieszkania wszedł nieznany mężczyzna, który dokonał kradzieży gotówki znajdującej się w innym pomieszczeniu, gdy kobieta opuściła mieszkanie pokrzywdzonej, wtedy ta zorientowała się, że doszło do kradzieży. Straty wynoszą 40 tysięcy złotych.

Policja apeluje, aby nie wpuszczać do domów nieznajomych.

Oszuści działają pod różnym pretekstem

– dodaje rzecznik policji.

Od czasu do czasu na terenie powiatu wodzisławskiego dochodzi do podobnych zdarzeń, nie zawsze kończy się to kradzieżą. Mamy takie sygnały od osób, które zgłaszają się na policję. Apelujemy o rozwagę. Pamiętajmy, że zawsze możemy sprawdzić, czy dana osoba podaje się za kogoś z administracji, czy innych służb. Jest pracownikiem takich jednostek, dzwoniąc i pytając, czy taka kontrola jest zlecona. Nie dajmy się nabrać oszustom, którzy działają w różny sposób.

W przypadku wątpliwości policja zawsze służy pomocą i czeka na informacje o osobach, które próbują wejść do naszych mieszkań.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022