Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zróbmy sobie festiwal „Zostań idolem”. Ruszają warsztaty

Facebook Twitter

Trwa rekrutacja do warsztatów, które są częścią projektu realizowanego przez Wodzisławskie Centrum Kultury z myślą o miłośnikach śpiewu.

mat. prasowe WCK

Na uczestników czekają warsztaty wokalne, scenograficzne, z wystąpień publicznych i promocyjne.

Kto może wziąć udział?

Warsztaty wokalne skierowane są do osób, które chcą wziąć udział w eliminacjach dzielnicowych do konkursu „Zostań idolem”. Eliminacje te przeprowadzone zostaną w październiku w sześciu wodzisławskich szkołach. W warsztatach i eliminacjach mogą wziąć udział uczniowie wodzisławskich placówek oświatowych, młodzież oraz dorośli, którzy mieszkają w obrębie wyznaczonych dzielnic:

  • Kokoszyce/Zawada (SP 15, SP 16)
  • Stare/Nowe Miasto (SP 1, SP 3, SP 5)
  • Wilchwy (SP 8, SP 9)
  • Jedłownik Osiedle/Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka (SP 2, SP 4)
  • os.XXX-lecia, Piastów, Dąbrówki (SP 10, SP 28)
  • Radlin (SP 17, SP 21).

Laureaci dzielnicowych eliminacji wezmą udział w konkursie finałowym w WCK, który odbędzie się 18 listopada. Grupowe warsztaty wokalne przeprowadzi Jarosław Hanik, pianista jazzowy, aranżer, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Kolejną propozycją warsztatową są zajęcia z Moniką Sokołowską – dziennikarką radiową, która pomoże uczestnikom przełamać obawę przed wystąpieniami publicznymi i przygotuje ich do śmiałych prezentacji scenicznych. Na te warsztaty zapraszamy zarówno tych, którzy pragną zaprezentować swoje wokalne umiejętności, ale także osoby chętne do poprowadzenia eliminacji, a niewykluczone, że i konkursu finałowego.

Ważnym elementem będzie także oryginalne zaaranżowanie przestrzeni dla występujących. O to zadbają osoby, które zechcą wziąć udział w warsztatach scenograficznych. Wraz z prowadzącą, Olgą Kaszkarot, popracują nad stworzeniem tła i rekwizytów, które towarzyszyć będą występom wokalnym.

Wymienione wyżej warsztaty odbędą się w placówkach szkolnych sześciu wyznaczonych dzielnic, natomiast ostatni – promocyjny, będzie miał miejsce w Wodzisławskim Centrum Kultury. Na zajęcia z Patrykiem Wikalińskim – fotografem, ekspertem w zakresie twórczego wykorzystania mediów społecznościowych, zapraszamy tych, którzy chcieliby poznać metody i narzędzia niezbędne do promocji wydarzeń, po ty, by skutecznie rozpowszechniać informacje o dzielnicowych eliminacjach.

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy u szkolnych koordynatorów i w WCK.

Realizowany przez Wodzisławskie Centrum Kultury projekt ZRÓBMY SOBIE FESTIWAL „Zostań idolem” dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022