Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zróbmy sobie festiwal! Zostań Idolem z Wodzisławskim Centrum Kultury. W środę startują eliminacje [FOTO]

Facebook Twitter

Zorganizujcie festiwal i wybierzcie najbardziej utalentowane osoby ze swoich dzielnic. To zadanie, jakie przed mieszkańcami Wodzisławia postawiło Wodzisławskie Centrum Kultury.

fot. mat. prasowe WCK

W ramach projektu „ZRÓBMY SOBIE FESTIWAL Zostań idolem” zorganizowano warsztaty wokalne, plastyczne, ale też z wystąpień publicznych, by przygotować uczestników na to wydarzenie:

Magdalena Świergolik: 18 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury zaplanowaliśmy konkurs finałowy. W tym konkursie finałowym wystąpią laureaci wyłonieni w ramach eliminacji dzielnicowych, do których z kolei przygotowują warsztaty. 3 spotkania warsztatowe w dzielnicach przygotowują uczestników do tego, żeby zdobyli wiedzę, umiejętności kompetencje, które pomogą im lepiej zaprezentować się w ramach eliminacji dzielnicowych. A następnie ci, którzy okażą się najlepsi, najbardziej utalentowani zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie finałowym.

wyjaśnia zasady Magdalena Świergolik z Wodzisławskiego Centrum Kultury i dodaje –

Oddajemy cały festiwal w ręce mieszkańców.

Magdalena Świergolik: Zachęcamy ich do tego, żeby sami zdecydowali, w jaki sposób to święto ich dzielnicowe me wyglądać, w jaki sposób będą wyłaniać najbardziej utalentowane osoby. Te eliminacje i te występy one mają angażować nie tylko uczniów wodzisławskich szkół, ale serdecznie zapraszamy wszystkie osoby dorosłe, które gdzieś mają takie zamiłowanie do śpiewania, które mają jakiś talent, który do tej pory nie został ukazany światu, żeby po prostu się zgłosić. Żeby spróbować, przełamać swoje opory, lęki, obawy, żeby po prostu odważyć się i wystąpić.

Na warsztatach pojawiały się osoby w różnym wieku, głównie dzieci i młodzież, ale pojawiali się też dorośli. Czego dowiedzieli się w czasie spotkania z naszą redakcyjną koleżanką, Moniką Sokołowską?

Główną nagrodą w festiwalu będzie możliwość nagrania piosenki w profesjonalnym studio, zrealizowany zostanie też teledysk. A gdzie i kiedy odbędą się eliminacje?  Pierwsze już w środę (5.10).

Eliminacje:
1. Radlin II – 5.10 godz. 17.00 SP 21
2. Stare/Nowe Miasto – 20.10 godz. 13.00 SP 1
3. Kokoszyce/Zawada – 21.10 godz. 10.00 SP 16
4. Jedłownik Osiedle/Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka – 25.10 godz. 15.30 SP 4
5. os. XXX-lecia, Piastów, Dąbrówki – 27.10 godz. 17.00 SP 10
6. Wilchwy – 28.10 godz. 17.00 SP 9

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj