Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

ZTZ w Rybniku chwali się nowościami, dzięki którym podróż autobusem ma być łatwiejsza

Facebook Twitter

Od kilku dni działa już ogólnopolska aplikacja Jakdojade. Pasażer będzie mógł teraz lepiej zaplanować sobie podróż autobusem i pociągiem.

fot.L.Tyl/ rybnik.eu

Mówi Łukasz Kosobucki, dyrektor Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku:

Pierwszy etap wdrożenia, czyli wyszukiwanie połączeń z jednego punktu do drugiego, nie tylko po przystankach. Aplikacja daje możliwość planowania podróży liniami ZTZ oraz liniami Kolei Śląskich, więc możemy sobie pojechać do Katowic, wybierając dowolny punkt z Rybnika, dojeżdżając autobusem na dworzec, jadąc do Katowic czy innej miejscowości, gdzie Koleje Śląskie dojeżdżają.

Wyszukiwarka działa od tygodnia, wystartowała w poniedziałek (27.07.), na rybnik.eu znajdziesz szczegóły.

Od poniedziałku (3.08.) rusza nowa aplikacja do sprzedaży biletów:

Wchodzi inna, bardzo znana, popularna i oczekiwana przez pasażerów, bo śledzimy co piszą w Internecie, będzie to Skycash, czyli więcej możliwości, zupełnie inna obsługa. To aplikacja zintegrowana na jednym koncie, dla różnych miast.

Wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w Rybniku odbywa się w cieniu kontroli Inspekcji Transportu Drogowego. Na początku lipca podczas kontroli 17 autobusów należących do przewoźników świadczących usługi na rzecz ZTZ aż w 7 przypadkach konieczne było zatrzymanie dowodów rejestracyjnych. Autobusy miały niesprawne hamulce, zbyt duże zużycie bieżnika, w dwóch przypadkach stwierdzono montaż szyby bez homologacji. Jak zapewniają przewoźnicy autobusy zostały już naprawione.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj