Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

10 zarzutów w związku z kradzieżami samochodów

Facebook Twitter

Rybnicka policja właśnie zakończyła postępowanie w tej sprawie. Dwaj mieszkańcy Gliwic mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat. Dwaj bracia z Gliwic zajęli się przestępczym procederem rok temu. Do czerwca włamali się i ukradli 5 samochodów m.in w Rybniku, Mikołowie i Gliwicach.

Były także próby włamania do pięciu innych pojazdów. Na trop złodziei policjanci trafili po kradzieży vw tourana z ul. św. Maksymiliana, do której doszło 9 czerwca w Rybniku. Tego samego dnia policjanci odnaleźli skradziony samochód i zatrzymali podejrzanych. Pojazd był już ukryty w warsztacie samochodowym poza terenem Rybnika.

Okazało się, że zatrzymani mają na koncie więcej przestępstw. Młodzi gliwiczanie interesowali się samochodami w różnych miastach, a ich „ulubione” marki to vw, audi i seat. Policjanci odzyskali dwa z pięciu skradzionych samochodów, odnaleźli również części z pozostałych dwóch pojazdów.

Śledczy obecnie zajmują się osobami, które pomagały ukryć skradzione pojazdy oraz pośredniczyły w sprzedaży części. Podejrzani chcą dobrowolnie poddać się karze.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj