Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

11 milionów złotych na inwestycje dla Pszowa. Miasto też otrzymało środki z Polskiego Ładu

Facebook Twitter

Miasto znalazło się na liście z projektami do dofinansowania z rządowego programu Polski Ład. Pieniądze pozwolą na zakończenie rewitalizacji dawnej maszyny wyciągowej szybu Jan. W pokopalnianym obiekcie znajdzie swoje miejsce biblioteka.

Trwa przebudowa, budynek będzie doprowadzony do stanu surowego zamkniętego. Następny etap to wykańczanie wnętrz oraz kompleksowa rewitalizacja terenu wokół budynku. W planie jest przygotowanie miejsc ciszy i odpoczynku oraz strefy dobrej zabawy dla młodszych dzieci. W budynku maszynowym zachowana zostanie konstrukcja maszyny wyciągowej. Industrialny element stanie się głównym elementem zdobniczym powstającej w pokopalnianym obiekcie placówki kulturalnej.

Biblioteka będzie nowym centrum, w którym spotykać się będą mieszkańcy

W budynku swoje miejsce znajdą również Ośrodek Pomocy Społecznej i Zespół Obsługi Placówek Oświatowych. Stojąca obok wieża szybu Jan będzie jedyną w Pszowie wieżą widokową. Rewitalizacja obiektu będzie pierwszym znaczącym krokiem w procesie zagospodarowania terenów po byłej kopalni Anna.

Pszów pozyskał również dofinansowanie na remont gminnych dróg: bocznej ul. Konopnickiej, ul. Obrońców Pokoju i bocznej ul. Paderewskiego. W sumie na ten cel miasto otrzyma 2 375 000 złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023