Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

27-latek napadł z nożem na innego mężczyznę i ukradł mu rower. Grożą mu 3 lata więzienia

Facebook Twitter

Areszt dla recydywisty z Żor. 27-latek napadł z nożem na innego mężczyznę i ukradł mu rower. Na swoim koncie ma również inne przestępstwa.

Do zdarzenia doszło na jednym z żorskich osiedli, gdzie 27-latek na klatce schodowej zaatakował o rok starszego mężczyznę. Pokrzywdzony najpierw uciekł widząc, że nożownik zmierza w jego kierunku. Kiedy zobaczył jednak, że sprawca wyprowadza jego rower, wtedy ruszył w stronę napastnika. 27-latek ponownie zagroził nożem i po krótkiej szarpaninie oddalił się z jednośladem.

Kryminalni namierzyli i zatrzymali 27-latka. Zebrali ponadto materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie nie tylko zarzutu za rozbój z użyciem noża, ale i rozbój, którego kilka dni wcześniej dopuścił się w innych okolicznościach. 27-latek na innym osiedlu, ukradł 45-letniemu mieszkańcowi Żor telefon komórkowy.

W sobotę (24.04.) na wniosek prokuratora sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 27-latka, który obu przestępstw dopuścił się w warunkach tzw. recydywy. Za rozboje grozi mu teraz nie mniej niż 3 lata więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021