Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

31 lokali ukaranych do tej pory przez sanepid na Śląsku

Facebook Twitter

Ponad 3 tysiące 700 kontroli przeprowadzonych przez sanepid w lokalach gastronomicznych i sklepach z żywnością na Śląsku w ostatnich miesiącach. W tym czasie skontrolowano ponad 470 dyskotek i klubów.

W sumie za niestosowanie się do obowiązujących obostrzeń, zakazujących np. obsługiwania gości na miejscu czy też organizowania zgromadzeń powyżej 5 osób ukarano właścicieli 31 obiektów. W tej liczbie jest jeden lokal, w którym oprócz gastronomii zorganizowano dyskotekę. To dane z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach.

A ile restauracji, barów czy klubów w regionie otrzymało kary finansowe? Na terenie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Cieszynie od początku roku przeprowadzono 73 kontrole obiektów gastronomicznych. Za nieprzestrzeganie ograniczeń, nakazów i zakazów obowiązujących w czasie epidemii nałożono 4 kary na kwotę 80 tysięcy złotych.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rybniku w tym samym czasie skontrolowała 63 obiekty, nakładając kary na 6 z nich na łączną sumę 100 tysięcy złotych. Co ciekawe, do tej pory na terenie nadzorowanym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wodzisławiu Śląskim nie nałożono ani jednej kary w obiektach gastronomicznych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj