Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

600 metrów dla zdrowia [FOTO]

Facebook Twitter

Ponad 70 osób- uczennic i uczniów rybnickich szkół- stanęło na starcie Crossu Niewiadomskiego. Tak nazywa się bieg zorganizowany po raz drugi przez Szkołę Podstawową numer 23 w Rybniku.

Mimo upału, zawodnicy dali z siebie wszystko– mówią Radiu 90 Anna Lapman, wicedyrektor szkoły oraz wuefista Arkadiusz Węglorz:

Cross odbywa się w zacienionym lesie, mamy przygotowaną kurtynę wodą, wodę do picia.

Radio90: Jak biegać w takim upale?

Przede wszystkim musimy pamiętać, żeby rozłożyć siły, jest to dystans 600 metrów, więc nie wolno na początku od razu szybko wystartować, rozłożyć siły i dobiec szczęśliwie do mety. 

Dwa lata temu powstała ta pierwsza grupa biegowa: Wartcy lotacze to My- ta nazwa i koszulka to wynik konkursu- dla ludzi w każdym wieku. W pierwszym roku biegali też ze mną dorośli, teraz biegają dzieciaki z klasy IV i VI, no i mamy zwartą grupę biegową, jeździmy na zawody, treningi są co tydzień. Ten komplet stanowi podstawę dobrego rozwoju- czy to sportowca, czy biegacza, czy po prostu młodego człowieka, żeby dobrze rósł, się rozwijał, biegał i myślał. 

Leśna trasa jest bardzo fajna- oceniał nauczyciel wuefu Michał Szczyrbowski, który na zawody w Niewiadomiu przyjechał z uczniami z SP 28 z Kamienia. Przyznaje, że uczniów trzeba mocno mobilizować do ruchu, choć jest grupa zapaleńców: Zachęcam rodziców, żeby uprawiali sport, bo przykład idzie z góry:

Zobacz zdjęcia z wczorajszych (13.06.) biegów w Niewiadomiu:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj