Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

8 sekund nadziei, 6 sekund serca: Koncert charytatywny w Marklowicach już w sobotę (10.06.)

Facebook Twitter

W linii prostej dzielą ich prawie 3 tysiące kilometrów! Ale łączy troska o dobro dzieci. W sobotę, 10 czerwca, w Marklowicach odbędzie się koncert charytatywny pod hasłem "8 sekund nadziei, 6 sekund serca".

Fot. facebook.com/KoherBand

8 sekund nadziei, 6 sekund serca

Pomysłodawcami akcji są muzycy z zespołu „Koher”:

Sebastian Koch: Pewnego razu przeglądałem internet i trafiłem na taką informację, że na świecie co 8 sekund umiera dziecko z głodu. Zagłębiłem się w to trochę bardziej i nie mogę w to uwierzyć, że my jako cywilizacja pozwalamy na takie rzeczy, że zajmujemy się rzeczami zupełnie niepotrzebnymi, jakimiś błahymi, wręcz idiotycznymi na świecie, a nie zajmujemy się tak poważnymi sprawami. Nie dało mi to spokoju. Skontaktowałem się z moimi znajomymi z zespołu. Postanowiliśmy, że zrobimy taką imprezę charytatywną. Co się to będzie nazywać 8 sekund nadziei, 6 sekund serca.

– mówi Sebastian Koch z grupy „Koher”. Pierwsza edycja akcji odbyła się w ubiegłym roku w Czyżowicach. Zebrano wtedy 5 tysięcy złotych:

Sebastian Koch: Współpracujemy z Fundacją Dzieci Afryki. Fundacja udziela się w wielu krajach, nie tylko w jednym. Środkowa Afryka. Bardzo fajni ludzie i po przejrzeniu jak oni lokują te pieniądze zebrane od ludzi, to stwierdziliśmy, że to jest akurat ta fundacja, co spełni nasze nasze wymagania.

Co w takim razie zaplanowano na 10 czerwca w Marklowicach?

Sebastian Koch: Zrobimy to plenerowo, będzie wszystko zadaszone, scena, będą fajne kapele grały, będziemy zbierać i wymyślimy jeszcze różne atrakcje. Będzie fajnie. Myślę, że tym razem więcej jak 5000 nazbieramy. Mam nadzieję na 100, ale to moje marzenie. Kto będzie na scenie? Na pewno Koher, The Farsk, Kieron – taki dość znany śląski raper i będzie Voca Trio.

A główni organizatorzy, zespół „Koher”, to muzycy grający dźwięki bluesowo-rockowe z tekstami pisanymi po śląsku. Usłyszeć będzie ich można w sobotę, 10 czerwca, na parkingu naprzeciwko szybu kopani Marcel przy ulicy Wiosny Ludów w Marklowicach. Start akcji o 17.00, koncert są darmowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj