Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

A Ty co wiesz o ubezpieczeniach społecznych?

Facebook Twitter

Uczą się w szkole o ZUS-ie, najlepsi mogą otrzymać indeksy, czeka na nich między innymi Uniwersytet Warszawski. Wiedza przeciętnego Polaka o ubezpieczeniach społecznych jest niewielka, a jeżeli już ją ma, to najczęściej opiera się ona na stereotypach.

Wizerunku nie poprawiają także sami politycy podnosząc stale składki na ubezpieczenia. Nic więc dziwnego, że większość za ZUS-em nie przepada.

Chcą to zmienić pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, organizując lekcje w szkołach średnich na zajęciach z przedsiębiorczości:

Świadomość o ubezpieczeniach społecznych jest niska, my widzimy to na tych lekcjach, dlatego „uderzamy” do szkół średnich w regionie. Chcemy, by nasze społeczeństwo było lepiej wyedukowane i żeby nie omijało nas szerokim łukiem, żeby wiedziało, że ZUS to też partner do rozmowy. Uczniowie po zakończeniu tego cyklu edukacyjnego, czyli wrzesień- listopad- mogą wziąć udział w olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Najlepsi mają szansę na indeksy na uczelnie wyższe.

– mówiła Justyna Marszolik- Świtlik z rybnickiego oddziału ZUS.

Nauczyciele i uczniowie na lekcjach mają do dyspozycji specjalny podręcznik i ćwiczenia. W ubiegłym roku szkolnym z oferty skorzystała ponad połowa szkół średnich z Rybnika.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022