Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ach, co to był za ślub w Zabytkowej Kopalni Ignacy! Paulina i Darek powiedzieli sobie „tak”

Facebook Twitter

Pierwszy ślub w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu. W niezwykłych, industrialnych wnętrzach kopalni "tak" powiedzieli sobie Dariusz i Paulina. To była cudowna uroczystość!

Ślub w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku Niewiadomiu

Ślub w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku. Dziś (01.08) po raz pierwszy w ponad 200- letniej historii zakładu, w budynku nadszybia Szybu Kościuszko zawarto związek małżeński.

Na ślubnym kobiercu stanęła Paulina Niewiadomska fotografka z Knurowa i Dariusz Kuta górnik z kopalni „Knurów”. Sakramentalne „tak” państwo młodzi wypowiedzieli przed Piotrem Kuczera, prezydentem Rybnika.

Wybraliśmy to miejsce, bo w naszej rodzinie panowie zazwyczaj są górnikami, a zupełnie przypadkowo na targach ślubnych poznałam Kasię, która zajmuje się tutaj organizacją ślubów. To jest pierwszy ślub tutaj, więc patrząc na ta ulotkę reklamową pomyślałam: fajnie będzie być gdzieś pierwszym

– mówiła z uśmiechem Paulina Niewiadomska, panna młoda.

A tę niezwykła uroczystość obserwował Arkadiusz Żabka:

Swoista świątynia industrii stała się miejscem zaślubin. To cieszy, że młodzi wybrali to miejsce

– mówił po uroczystości, gdy wybrzmiewał już marsz Mendelsona.

Ślub w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku- Niewiadomiu odbył się po raz pierwszy, a ofertę dla młodych par w placówce muzealno- edukacyjnej wprowadzono zaledwie kilka miesięcy temu. Pary młode wybierać mogą wśród kilku proponowanych pakietów.


Czytaj także: 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023