Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Adamczyk: Budujemy w gminie Godów dwa przedszkola. Przygotujemy się do rozbudowy terenów inwestycyjnych

Facebook Twitter

Przygotujemy się do rozbudowy terenów inwestycyjnych - rozmawiamy z mieszkańcami, by pozyskać atrakcyjne działki, a z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, by ta ściągnęła inwestorów - mówił poranny gość Radia 90 Mariusz Adamczyk wójt Godowa.

gminie Godów
Fot. Facebook - Gmina Godów

W gminie Godów przygotowują się do rozbudowy terenów inwestycyjnych. Powstają także dwa przedszkola

Mariusz Adamczyk: Udało nam się wybudować nową drogę, która uzbroiła prawie 20 hektarów w tereny inwestycyjne. W tej chwili prowadzimy rozmowy z mieszkańcami i Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną w Katowicach, której jesteśmy udziałowcem w sprawie zakupu tych działek. Ponieważ ten teren jest podziałkowany na wiele działek i nie chcemy, żeby były pojedynczo sprzedane, że będą mali inwestorzy, że nie będziemy mieli wpływu, co na nich powstanie, tylko chcemy pozyskać jakiegoś większego inwestora. Dlatego spotkaliśmy się z mieszkańcami. Prowadzimy w tej chwili negocjacje pod kątem zakupów, żeby pozyskać jakiegoś większego inwestora.

Coraz więcej osób decyduje się na mieszkanie tuz przy czeskiej granicy w gminie Godów. Dziś liczy ona już około 14-stu tysięcy mieszkańców. To oznacza że konieczne są inwestycję w placówki oświatowe. Budujemy dwa przedszkola

– dodaje wójt Adamczyk.

Wizualizacja przedszkola w Łaziskach, w gminie Godów

Mariusz Adamczyk: Wróciły klasy 1-8 do szkół podstawowych, czyli brakuje miejsc w salach lekcyjnych, ponieważ zmienił się całkowicie schemat prowadzenia zajęć w szkołach i zdecydowaliśmy na wybudowanie nowego przedszkola 4-oddziałowego w Łaziskach oraz 2 oddziały przedszkola w Krostoszowicach. Łącznie to wydatki ponad 16 mln złotych.

A cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki do zobaczenia TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024